imagine Imagine 8 puncte din 15 în acest week-end pentru juniori

05 nov 2023

8 puncte din 15 în acest week-end pentru juniori

Liga Elitelor U14 • Etapa 10

Echipa antrenată de Mircea Aslău a cedat cu 0-2 pe teren propriu în fața celor de la Sporting Cluj. Roș-albii au început cu Mustaro - Pantea, Popov, Vîrciu, Istrate, Achim, Bene, Aslău, Părtan, Oraș, Butiu. Au mai jucat Molnar, Muntean, Cătană, Vidac, Cean, Sandu și Toma. Etapa viitoare, UTA U14 se deplasează la Universitatea Cluj, echipa de pe primul loc.

Play-Off Liga Elitelor U15 • Etapa 2

Echipa antrenată de Dinu Donca și Alex Nistor au câștigat cu 2-1 în deplasare la Știința U Craiova. Roș-albii au condus la pauză cu 1-0, prin golul lui Barbu. În repriza secundă a marcat Orădan. Primul unsprezece: Șuli - Pârvu, Sherzad, Sabău, Mărgan, Zachar, Pelău, Dogan, Barbu, Ile, Orădan. Au mai jucat Spătariu, Antochi, Sandu, Gherman și Tomoioagă. Etapa viitoare, UTA va juca acasă cu FCU 1948 Craiova.

Play-Off Liga Elitelor U16 • Etapa 2

Derby-ul dintre Politehnica Timișoara și UTA s-a terminat cu victoria roș-albilor. Arădenii, antrenați de Sandu Gaica, Costel Bogoșel, Adi Ungur și Radu Mărginean au câștigat cu 3-1, marcatorii find Tolcea și Baba (2). UTA a început meciul în următoarea formulă: Cutean - Vereș, Ancateu, Ene, Berar, Glevan, Hodoșan, Corchiș, Tolcea, Iancu, Baba. Au mai jucat Ronai, Dolga, Cîrlan, Cismaș și Burcă. Etapa viitoare, aceștia vor juca pe teren propriu cu FCU 1948 Craiova.

Play-Off Liga Elitelor U17 • Etapa 2

UTA U17 a câștigat în deplasare la Ripensia Timișoara cu 3-1.Gazdele au fost cele care au deschis scorul, însă arădenii au revenit în joc prin Stanciu și la pauză era 1-1. În actul secund, UTA mai hotărâtă a punctat prin Felea și același Stanciu a închis meciul. Mihai Petcuț și Costel Bogoșel au apelat astăzi la Roșu - Nițu, Marinescu, Groza, Măgulean, Crainic, Rusu, Stanciu, Șiclovan, Felea, Huc. Au mai jucat Centye, Baba, Ene, Calotă și Ancateu. Etapa viitoare, roș-albii primesc vizita celor de la CFR Cluj.

Play-Out Liga de Tineret • Etapa 2

Băieții lui Ciubăncan și Botiș au remizat la Sfântu Gheorghe, scor 3-3. Cei de la Sepsi au condus cu 2-0 la pauză, însă arădenii au făcut o repriză secundă foarte bună și au înscris trei goluri prin Joldea, Curtuiuș și Busu. Primul unsprezece: Cigherean - Hara, Ștef, Tăutan, Murgu, Busu, Purdescu, Joldea, Curtuiuș, Vâlcu, Olăroiu. Pe parcurs a mai intrat și Neag. Etapa viitoare, la Arad sosește CFR Cluj.