României

imagine Imagine Victorie categorica pentru UTA in Liga Elitelor U16

10 sep 2022

Victorie categorica pentru UTA in Liga Elitelor U16

Echipa antrenată de Adi Petruț și Vivi Erdei s-a impus categoric în fața celor de la CSM Deva, în etapa a patra a Ligii Elitelor U16. Partida a avut loc pe stadionul Motorul din Aradul Nou și a început, practic, de la 2-0 pentru roș-albi. Huc a deschis scorul în primul minut de joc, iar Șiclovan a făcut 2-0 cinci minute mai târziu. Tot Șiclovan a reușit ”dubla” în minutul 25, pentru ca Rusu Mario să stabilească scorul pauzei, 4-0. Tot atâtea goluri s-au marcat și în actul secund, autorii fiind Felea (de două ori), Crainic, iar Huc a reușit și el ”dubla”.

UTA a început jocul cu următorul unsprezece: Rusu - Ilie, Paștină, Marinescu, Ștef, Măgluean, Felea, Rusu, Șiclovan, Neagu, Huc. Au mai jucat: Bejenaru, Crainic, Hărdăuț, Centye și Muntean.

Duminica viitoare, UTA U16 se deplasează la Satu Mare pentru meciul cu Academia Partium.