României

imagine Imagine UTA U16 pierde cu Poli, dar se califică în Play-Off

30 oct 2022

UTA U16 pierde cu Poli, dar se califică în Play-Off

Juniorii U16 au încheiat sezonul regular din Liga Elitelor U16 cu o înfrângere în fața Politehnicii Timișoara. Oaspeții au deschis scorul pe ”Motorul” în minutul 25 și la pauză au condus cu 1-0. Adrian Petruț și Vivi Erdei au încercat să-și motiveze și mai mult elevii la cabine, iar după pauză, aceștia au reușit egalarea prin Chiș. În minutul 66, timișorenii au trecut din nou în avantaj. Oaspeții au avut și un jucător eliminat în minutul 78, dar chiar și în superioritate numerică, roș-albii nu au reușit să mai schimbe soarta partidei. S-a terminat 2-1 pentru Poli, dar ambele echipe s-au calificat în Play-Off.

UTA a început cu Rusu R. - Ștef, Marinescu, Bejenaru, Ilie, Măgulean, Rusu M., Felea, Chiș, Șiclovan, Huc. Au mai jucat: Centye și Crainic.