României

imagine Imagine UTA U16 învinsă de Poli în prima etapă din play off

05 nov 2022

UTA U16 învinsă de Poli în prima etapă din play off

UTA a debutat cu o înfrângere în play-off-ul Ligii Elitelor U16, tocmai în fața Politehnicii Timișoara, antrenată de Paul Codrea. Cele două echipe s-au tatonat în prima repriză, iar la cabine s-a intrat cu 0-0. După reluarea jocului au apărut și golurile. Alb-violeții au înscris prima dată în minutul 69. În doar cinci minute, aceștia au majorat scorul la 2-0. Trupa lui Adi Petruț și Vivi Erdei a reacționat rapid și au redus din diferență în minutul 77 prin Ene. Arădenii au mai avut câteva atacuri, din păcate fără rezultat. Timpul rămas nu a fost suficient pentru a spera la mai mult și s-a terminat 2-1 pentru Poli.

UTA a început cu Rusu R. -  Vereș, Ene, Marinescu, Măgulean, Ștef, Rusu M., Felea, Ilie, Chiș, Huc. Au mai jucat Șiclovan, Crainic și Muntean.