României

imagine Imagine UTA 2008 a terminat sezonul pe locul 4

15 mai 2023

UTA 2008 a terminat sezonul pe locul 4

UTA 2008 a pierdut finala mică cu FCSB, scor 0-1 și obține astfel locul 4 pe țară în Liga Elitelor U15. A fost 0-0 la pauză, dar cei de la FCSB au reușit să înscrie unicul gol al partidei în minutul 41, dintr-o lovitură liberă. Roș-albii pregătiți de Radu Mărginean, Sandu Gaica și Radu Anca au abordat finala mică cu următorul unsprezece: Cioară – Vereș, Ene, Ancateu, Dolga, Josza, Bărbat, Leca, Corchiș, Țăroi, Păduraru. Au mai jucat Cismaș, Ronai, Berar și Iancu.

”Am avut posibilitatea să jucăm cu cele mai bune trei echipe din țară și chiar dacă am pierdut, noi zicem că am jucat de la egal la egal atât cu Farul Constanța, cât și cu FCSB. E foarte important pentru noi să fim realiști, să vedem exact ce am făcut bine și ce s-a greșit. Trebuie să facem o evaluare corectă, urmând ca din vară să reușim să se întărim pentru a putea spera la un loc mai bun în sezonul care urmează”, a fost concluzia trasă de Radu Mărginean la finalul partidei de astăzi.