României

imagine Imagine Liga 3 feminin / UTA a remizat cu Universitatea Craiova

08 nov 2022

Liga 3 feminin / UTA a remizat cu Universitatea Craiova

În etapa a șasea din Liga 3 Feminin, echipa de senioare a Academiei UTA a remizat pe teren propriu cu Universitatea Craiova. A fost 1-1 la capătul celor 90 de minute, pentru roș-albe înscriind jucătoarea Laura Mihăeiș. UTA a început meciul cu Calalb - Cladovan, Dreucean, Bodnar, Covaciu, Roz, Bodnar, Mihăieș, Prunar, Picu, Guțu. Au mai jucat Pocioian și Apostoaie.

La finalul înâlnirii, antrenoarea Valentina Calalb a tras concluzia ”A fost un joc destul de bun, dar să ținem cont că această echipă este încă în formare și mai avem mult de muncă, în special la finalizare. Am avut multe ocazii de a marca, dar din păcate, nu am reușit să introducem mingea în poartă. Am dat gol în minutul 32, prin Laura Mihăieș, iar în repriza secundă, pe o fază de contraatac, jucătoarele din Craiova au reușit să ne egaleze”.

În 20 noiembrie, jucătoarele noastre au meci în deplasare la Ploiești, cu ACS Petrolul 52, formație aflată pe ultimul loc.