României

imagine Imagine Elite U16 / UTA, fără replică în fața CFR-ului

23 oct 2021

Elite U16 / UTA, fără replică în fața CFR-ului

Băieții lui Sorin Botiș nu au reușit să le țină piept astăzi oaspeților de la CFR Cluj. Aceștia s-au impus fără probleme pe ”Motorul”, câștigând cu un clar 5-0. După mai multe ocazii ratate și lovituri în bară, cei de la CFR au deschis scorul în minutul 20 cu o execuție frumoasă de la douăzeci de metri. A urmat o perioadă în care arădenii au echilibrat partida, dar fără să își creeze ocazii importante. După pauză, în două minute (44 și 45), oaspeții au făcut 3-0. În minutul 71, dintr-un corner, se face 4-0. David Koos a închis tabela la 5-0 în favoarea echipei sale în ultimul minut, după ce a trecut și de portarul Hudișteanu.

UTA: Hudișteanu – Mocriș, Murgu, Buză, Pârvănescu, Bădău, Maghiar, Olăroiu, Blaga, Curtuiuș, Nica.

Au mai jucat: Bercea, Busu, Joldea, Neaga, Palcu.

Antrenori: Sorin Botiș, Sebastian Huțan